Kaip sukurti blogą ? Blogo talpinimas į hostą, wordpress instaliavimas, nuo a iki z

Ką bedarytume gyvenime reik turėti užsibrėžus kažkokį tikslą, taigi mano tikslas buvo išsiaiškinti kaip susikurti blogą nuo a iki z, skaitydamas kitus blogus vieno ar kito rūpimo aspekto neradau, tai šiame straipsnyje bandysiu juos apžvelgti, jei ką ir praleidau ar straipsnyje bus netikslumų būkit laisvi komentuoti ir reikšti mintis.

REKLAMINĖ PAUZĖ… Čia tiem kurie atkeliavo iš kitos kOsmoso, BLOG“ yra anglų k. trumpinys iš „web log“. Tinklaraštininkais („BLOGeriais“) vadinami žmonės, vedantys tinklaraštį. Visi blogai vadinami vienu vardu – blogosfera, nors pastaruoju metu šis terminas taip pat suvokiamas kaip kažkuri didelė globalios blogosferos dalis, pvz., lietuviška blogosfera, teigia mūsų patarėja gyvenimo klausimais mieloji wiki 🙂

Taigi pirmiausias ir lengviausias būdas norint turėti SAVO blog pradžiai būtų užsiregistruoti wordpress’e ar blogas (bloger) kur gali gauti visišikai nemokamą blogą … užpildai laukelius ir vuolia 🙂 Kad neišradinėti dviračio  siulodarba puslapyje radau trumpus aprašymus apie šias sistemas, pradedant nuo Blogger- tai pati geriausia vieta kurti blogą pradedantiesiems. Labai didelis blogger.com privalumas yra tas, kad jis turi lietuvių kalbos palaikymą- visi paaiškinimai, pagalba  ką, kur, ir kaip daryti,  yra parašyti lietuviškai. Tai labai palengvina darbą. Blogger suteikia nemokamą hostingą bei domeną (jūsudomenas.blogspot.com) ir kt. Kitaip sakant, suteikia visas paslaugas, kurios yra reikalingos kuriant blogą, išvaduoja Jus nuo papildomų rūpesčių. Visa tai yra nemokama- susikuriate sąskaitą blogger.com svetainėje, pasitrenkate domeną ir pradedate kurti turinį. Beje, blogger turi sąsajas su google programomis (Gmail, Picasa, Adsence.), leidžia pasirinkti nemokamus  blog’o šablonus (pasirinksite labiausiai patinkantį dizainą), plius dar turi papildomų funkcijų, kurios palengvins  ir suteiks daugiau galimybių, padaryti jūsų blogą patrauklesnį bendruomenei. Kaip mini siulo darba, WordPress.com– teikia panašias paslaugas kaip ir blogger.com- nemokamas hostingas, domenas  (jusudomenas.wordpress.com) programinė įranga leidžianti kurti turinį, tačiau neturi lietuvių kalbos palaikymo, todėl nemokantiems anglų kalbos ar silpnai ją mokantiems, gali būti truputį sudėtinga. Taipogi siulo darba puslapyje užsimenama apie WordPress.org– yra kitokio tipo blogo kūrimo įrankis.Jums reikia turėti savo domeną (www.jusudomenas.lt), susirasti hostingą, o WordPress.org suteikia programinę blogo kūrimo įrangą, daugybę dizaino šablonų. Vėlgi nėra lietuvių kalbos palaikymo. WordPress.org labiau tinkamas patyrusiems blogeriams.  Na dar yra Eggblog – Gana nauja sistema blog padangėje. Demo / Oficiali svetaine ir B2evoliution -Girdėjau komentaru, neva ši sistema geresne už WordPress… Demo / Oficiali svetaine
ReklamiNėėė menopauzėė…… Truputi iš blogų istorijos, 1994 m. pirmąjį tinklaraštį sukurė Džastinas Holas (Justin Hall). Vėliau panašios formos žurnalus pradėjo pildyti daugelis kitų IT sektoriaus kompanijų darbuotojų, žurnalistų, rašytojų. Tinklaraščių rašymas itin išpopuliarėjo pasirodžius automatizuotoms blogų sistemoms kaip LiveJournal, Blogger, Open Diary.

Gerai, išgeriam kavos ir tęsiam 🙂

Dalis Nr. 2 arba blogo kėlimas į savo pasrinktą hostingą.

Šį etapą galima skirstyti dar į kelis etapus, na tai būtų

1) REIKIAMŲ FAILŲ PAIEŠKA

2) HOSTINGO PAIEŠKA

3) INSTALIAVIMAS

4) MINI ŠVENTĖ PABAIGUS DARBĄ (pageidautina išgerti 1 ar 2 alaus)

Taigi pradedam:

Parsisiunčiame naujausią WordPress versiją.

Užsisakom hostingą, asmeniškai naudojau puslapiai.lt teikiamas hostingo paslaugas, nes pirmiausiai kainuoja tik 1litą, o antra tai atsiskaityt galima sms žinute, tiesiog tinginių rojus, jokių banko kortelių jokių parkių, na yra įvairių hostingų pasinaudokit google.lt, pradžioj buvau susiradęs nemokamą 000webhost.com nieko man su juo neišėjo, tai pasirinkau puslapiai.lt 🙂

Atsisiunčiam programą su kuria bus jungtis prie FTP serverio (prie pasirinto hosto, kadangi as rinkausi puslapiai.lt hostingą, tai jungisiuos prie ftp.puslapiai.lt), pats naudoju FileZilla . WordPress achyvą, išskleiskite savo DESKTOPeb(atidaryt failą galite su winrar). NEPAMIRŠKITE wordpress kataloge susirandam failiuką ” wp-config-sample.php ” pervadinat į wp-config.php”. Būtent šiam failui ir reikės jūsų sukurtos DB duomenų. Viduje failo susirandate šias eilutes ir pakeičiat (

define(’DB_NAME’, ‘wordpress’); // Jūsų duomenų bazės vardas
define(’DB_USER’, ‘username’); // Jūsų MySQL username’as
define(’DB_PASSWORD’, ‘password’); // slaptažodis
define(’DB_HOST’, ‘localhost’); // Šito ko gero keisti nereikės jei pasirinkote puslapiai.lt hostingą

Taip pat susirandame

define(‘AUTH_KEY’, ‘įrašykit savo unikalią frazę’);
define(‘SECURE_AUTH_KEY’, ‘įrašykit savo unikalią frazę’);
define(‘LOGGED_IN_KEY’, ‘įrašykit savo unikalią frazę’);
define(‘NONCE_KEY’, ‘įrašykit savo unikalią frazę’);
Čia saugumo sumetimais

Su FTP klientu(programa) prisijungiame prie savo serverio ir nusiunčiame visus VIDUJE wordpress katalogo esančius failus į  public_html katalogą su filezilla pagalba. Dabar galime nueiti į internetą ir pažiūrėti kas vyksta(tikriausia su serveriu gavote ir adresą). Jeigu pasirinkote puslapiai.lt hostingą tai turėtų jūsų svetainė atrodyti maždaug šitaip – jusuvardas.puslapiai.lt..

dėl wp instaliavimo labai daug info yra http://codex.wordpress.org/Installing_WordPress

Jei viskas tvarkoje einate į http://jusu_adresas.lt/install.php

Spaudžiame RUN THE INSTALL ir laukiame. Procesas gali užtrukti keletą ar net kelioliką sekundžių, ir diegimui pasibaigus, mūsų paklaus dar poros dalykų:

Šitas punktas yra pakankamai svarbus. Blogo pavadinimą galėsite pakeisti bet kada, čia nėra esminis momentas. Svarbu įrašyti VEIKIANTĮ el.pašto adresą, kadangi būtent ten bus siunčiami įvairūs WordPress pranešimai. Kitas dalykas – varnelė apačioje. Jei ją pažymėsite, tada jūsų tinklaraštis po kažkiek laiko bus randamas paieškos sistemų (tam dar reikės atskirai padirbėti). Bet jeigu varnelė liks nepažymėta, tada WordPress užblokuos jūsų tinklapį nuo paieškos sistemų. Tai tikslinga daryti, kai tinklapis tik kūrimo stadijoje, ir jo dar nereikia rodyti “pasauliui”. Vėliau šį nustatymą taip pat galėsite pakeisti.

Spaudžiame INSTALL WORDPRESS ir gauname administratoriaus prisijungimo duomenis..

Vartotojo vardas automatiškai sukuriamas ADMIN, o slaptažodis sugeneruojamas atsitiktiniu būdu, dėl to BŪTINAI jį nukopijuokite kur nors, kad galėtumėte po to įrašyti į slaptažodžio laukelį, be to slaptažodžio negalėsite nei rašyti straipsnių, nei apskritai prieiti prie tinklaraščio tvarkymo. Spaudžiame Log in..

Ką daryti, kad WordPress būtų lietuviškai?

WORDPRESSTVS.LT rašo:

 1. Parsisiunčiame ir išarchyvuojame wordpress vertimo failus. WordPress 2.8 ir 2.7 versijos lietuvybės failus galima rasti šiuo adresu: WP lietuviškai
 2. FTP programos pagalba atsidarome aplanką wp-content/languages, jei tokio pas jus nėra, tuomet sukurkime jį. Wp-content direktorjoje pasirenkame “Directory Commands” —> ‘Make Directory” ir įrašome languages(Pavyzdys pateiktas naudojantis nemokama Core FTP Lite programa) su kitomis FTP programomis principas sukūrimo panašus.
 3. Failus lt_LT.po ir lt_LT.mo įkeliame į direktoriją languages.
 4. Naudojantis FTP programa atsidarome pagrindinę WordPress root direktoriją ir susirandame failą wp-config.php Pasirenkame Edit, tada atsidariusiame redagavimo lange susirandame eilutę:
  define (‘WPLANG’, ”); Tada tarp viengubų kabučių įterpiame lt_LT
 5. Naujasis kodas turėtų atrodyti taip:
  define (‘WPLANG’, ‘lt_LT’);

  Uždarome failą , prieš tai nepamiršdami jo išsaugoti ir pakeisti senojo. Atsidarius svetainę, lietuviškos frazės turėtų būti. Tiesa, kaip jau minėjau jei naudojate ne Default temą, tuomet jums reikia temą atskirai sulietuvinti. Apie tai, kaip sulietuvinti savo turimą temą ar šabloną skaitykite mūsų svetainėje.

  Na TEMAS galite rasti į google.lt įvedę tinkamus raktažodžius, o įskiepus atsisiūsti iš www.wordpress.org/extend/plugins/

  Tai tiek…

  P.s. Pigiausias hostingas –> Puslapiai.lt

  Jei turite klausimų ar norite išsakyti nuomonę, prašome pasireikšti komentaruose:)

  KAM NEAIŠku yra ir kita versija siūloma Skaitykit.zx.lt

  Į mano pašto dėžutę ateina klausimai apie WordPress: kaip padaryti tą ar aną, kaip susikurti blogą, kokį hostingą užsakyti ir t.t. Pamąsčiau visiems atsakyti, parašydamas straipsnį su detaliomis instrukcijomis kaip susikurti tinklaraštį. Turiu omeny ne per blogas.lt ir ne dar kažkokį kitą panašų servisą, o grynai savo asmeninį blogą su savo adresu ir savo serveriu. Tai nėra labai sudėtinga, jei jums šis klausimas aktualus – pirmyn prie straipsnio skaitymo.

  Iš karto pabrėšiu, kad straipsnis orientuotas į visiškus naujokus, tad jeigu viskas bus aiškinama “per daug detaliai” – nepykite, stengiausi viską parodyti kuo nuodugniau, kad nekiltų klausimų.

  Taigi, ko mums reikės:
  1. Interneto ryšio
  2. Bent vieno lito telefono sąskaitoje (web-hostingui užsakyti)
  3. Programos darbui su FTP, pats rekomenduoju nemokamą Core FTP, parsisiustį galima čia

  Dabar paaiškinsiu, ką apskritai reiškia “susikurti savo blogą”. Tokie tinklapiai kaip blogas.lt siūlo savo paslaugas – sukurti ir patalpinti blogą pas juos, tačiau tai turi savo minusų: turėsite ribotą dizainų pasirinkimą, ribotą visokių pakeitimų galimybę, prie jūsų tinklaraščio rodys reklamas (tai labiausiai užknisa) ir dar visokių smulkmenų. Jei norite turėti ten daugiau galimybių – reikės mokėti, berods 5 Lt į mėnesį, dėl kainos galiu klysti. O ką parodysiu aš – tai yra tinklaraščio sukūrimą su savo vietos serveryje užsakymu, savo adresu ir visiškai nepriklausomai nuo jokių blogas.lt ir kitų tarnybų. Tokiu būdu galėsite keisti puslapio dizainą savo nuožiūra bei atlikti krūva kitokių pakeitimų, ko neleidžia blogas.lt. Straipsnis ilgas. Pasiruošę? Važiuojam.

  Žingsnis 1. Web-hostingo užsakymas
  Web-hostingas liaudiškai tariant reiškia vietą serveryje, kur jūsų tinklapis bus talpinamas. Užsisakius vietą serveryje, galima ten įkelti tinklaraštį ar kurti savo puslapį ne per WordPress. Hostingą šiais galima užsakyti per įvairias tarnybas, jų pasirinkimas labai didelis, parodysiu pavyzdį su tinklalapis.net. Jokiu būdu nesupraskite, kad reklamuoju būtent šį hostingą, tiesiog turiu ten pora puslapėlių ir nusiskundimų neturėjau. Jei turite kitokį web-hostingo variantą – tai galite praleisti šį žingsnį ir užsakyti hostingą kitur.

  Užeiname į tinklalapis.net ir pasirenkame pigiausią šiuo metu planą SMS – jis tekainuos 1 Lt į mėnesį, spaudžiame UŽSAKYTI:

  Prieš mus pasirodo registracijos forma. Užsisakysiu sau hostingo paslaugą ir pats susikursiu realų WordPress tinklaraštį, kad parodyčiau viską pažingsniui. Užpildykite šią formą, panašiai kaip parodyta paveikslėlyje:

  Jei teisingai užpildėte formą, jums turėtų sukurti vartotoją ir iš karto prijungti jus prie sistemos. Tada matysite talpinimo planų langą, kuriame reikia pasirinkti, kokį planą užsisakote ir kuriam laikotarpiui. Mums pilnai pakaks plano SMS, pasirinksiu mokėti už 3 mėnesius (tiesiog kad nereikėtų kas mėnesį pratęsinėti), jūs galite pasirinkti ir vieną mėnesį savo nuožiūra. Pasirinkę, spaudžiame UŽSAKYTI:

  Tada jums parodo jūsų užsakymų lentelę su apmokėjimo būdais. Nežinau kaip jums, o man patogiausia yra mokėti SMS žinute, taigi spaudžiame telefono ženkliuką apačioje:

  Pasirodo informacija apie mokėjimus: kur ir kokią žinutę siųsti. Aš pasirinkau mokėti už tris mėnesius, todėl siunčiu žinutę su tekstu NET3 numeriu 1371. Gavau atsakymą apie sėkmingą papildymą, tada būtinai įrašau savo telefono numerį apačioje esančiame teksto laukelyje:

  Jeigu viską atlikote teisingai, jums turi iššokti tokia lentelė:

  Jūsų balansas papildytas 3 Lt. Tada lentelėje spaudžiame mygtuką PIRKTI ir turėtume pamatyti tokį vaizdą:

  Ką gi, viskas, paslauga užsakyta, ir apmokėjimas atliktas. Dabar reikia užregistruoti savo naują svetainę. Tai darome per meniu punktą DOMENAI, paspauskite mygtuką PRIDĖTI SVETAINĘ:

  Tada prieš jus pasirodys svetainės registravimo langas.  jūs įveskite savo svetainės būsimą adresą, o visą kitą palikite taip, kaip yra.

  Pastaba: čia leidžiami adresai tik su galūnėmis, tokiomis kaip xz.lt. Jei norite “švaresnio” adreso (jusuadresas.lt), tada už tai reikėtų papildomai mokėti keliasdešimt litų į metus, bet tada jau hostingą jums rekomenduočiau ne už vieną litą, o pasiieškoti rimtesnio ir brangesnio.

  Jei viską padarėte teisingai, turite pamatyti tokią lentelę:

  Sekantis žingsnis – duomenų bazės MySQL užsakymas. Jei nežinote, kas tai yra ir kam to reikia, kol kas ir nesigilinkite, jums tereikia žinoti, kad tai papildomai nieko nekainuoja. Pereiname prie meniu punkto MYSQL, turėtumėte pamatyti panašų vaizdelį:

  Spaudžiame NAUJA DUOMBAZĖ. Užpildykite formą panašiai, kaip padariau aš: pavadinimą padarykite analogišką svetainės adresui, kad jums patiems po to būtų lengviau.

  Jei viskas pavyko sėkmingai, turėtų iššokti tokia lentelė:

  Ir tada lentelėje pamatysite savo jau sukurtą duomenų bazę:

  Gera žinia: jau užsakėme ir sukūrėme viską, ko mums reikia tinklaraščio patalpinimui. Tačiau neskubėkite įvesti į naršyklę savo tinklapio adreso . Jei tai padarysite iš karto, pamatysite panašų vaizdą:

  Taip yra todėl, kad naujam adresui priskirti reikalingas laikas – tai būna nuo pusės valandos iki poros valandų. Tad iš esmės galite dabar atsipūsti, padaryti pertraukėlę ir sugrįžti prie tolimesnių žingsnių kiek vėliau.

  Žingsnis 2: WordPress diegimas ir tinklaraščio talpinimas

  Taigi, prie WordPress diegimo. Nueiname į wordpress.org ir parsisiunčiame naujausią WordPress versiją, straipsnio rašymo metu tai yra 2.8.2 – mygtukas dešinėje apačioje:

  Parsisiuntę zip archyvą, išpakuojame jį, ir jūsų kompiuterio kataloge turėtų pasirodyti maždaug toks WordPress failų sąrašas:

  Sekantis žingsnis – šiuos WordPress failus įkelti į mūsų užsakytą serverį. Tai daroma per FTP protokolą su jau mano minėta programa CoreFTP. Tam tikslui gali sueiti ir paprastas Windows Explorer, bet per mano rekomenduojamą programą tai daryti tiesiog patogiau. Jei turite kokį nors kitą FTP klientą – naudokitės juo.

  Grįžtame vėl į tinklalapis.net administravimo puslapį ir užeiname į meniu punktą FTP – mums iš ten reikia pasižiūrėti prisijungimo prie FTP duomenis: prisijungimo vardą ir slaptažodį:

  Prie sukurto vartotojo spaudžiame dešinėje KOREGUOTI, pamatome jo pirminį slaptažodį ir pakeičiame jį į tokį, kurį patys po to prisiminsime:

  O tada jau atidarome programą CoreFTP, jos langas susidaro iš dviejų dalių, kuriose galima naršyti. Kairėje dalyje suraskite katalogą, kuriame guli visi jūsų išpakuoti WordPress failai. Mano atveju, tai yra D:\Projects\skaitykit.xz.lt. Vaizdas turėtų būti daugmaž toks:

  Per meniu pasirenkame SITE MANAGER punktą, tada spaudžiame New Site ir įvedame mūsų FTP prisijungimo duomenis.
  Site Name – įrašote, ką norite, čia yra tiesiog pavadinimas
  Host / IP / URL – jis parašytas tinklalapis.net administravimo puslapyje prie meniu punkto FTP
  Username ir Password – tie duomenys, kuriuos neseniai pakeitėme per tinklalapis.net
  Visus kitus laukus palikite tokius, kokie yra, ir spauskite Connect.

  Turėtų dešinėje pasirodyti jūsų serverio paruoštas failų sąrašas, man jis buvo toks:

  O tada užeiname dešinėje į katalogą “skaitykit.xz.lt” ir nukopijuojame į jį iš kairėje esančio WordPress katalogo visus failus. Tai galima padaryti tiesiog pažymėjus visus failus kairėje lango dalyje ir pertempiant juos pelyte į dešinę dalį, kur yra FTP serverio failai. Kopijavimo procesas vyksta panašiai kaip paveikslėlyje:

  Pastaba: aš tam tikslui susikūriau FTP serveryje dar katalogą “wordpress”, kadangi galvoju tame serveryje be šio tinklaraščio talpinti dar kitus projektėlius. Jums tai neaktualu, jūs kopijuokite viską į pagrindinį katalogą, pavadinta jūsų tinklapio adresu.

  O dabar atėjo momentas užkrauti naršyklėje jūsų tinklaraštį. Įveskite į naršyklės adreso lauką jūsų adresą ir turėtumėte pamatyti jau gražesnį vaizdą:

  Jei jį matote – neišsigąskite, viskas yra gerai. WordPress yra sėkmingai įdiegtas, beliko jam nurodyti visus reikalingus parametrus. Nesisielokite, mes jau finišo tiesiojoj. Taigi, šis užrašas reiškia, kad nesukurtas konfigūracijos failas, WordPress gali jį sukurti už mus, bet mes turime leisti jam tą padaryti, o tam tikslui turime per FTP leisti rašyti į tą mūsų katalogą. Taigi grįžtame į CoreFTP ir ant to katalogo spaudžiame dešiniuoju klavišu bei pasirenkame PROPERTIES:

  Atsidariusiame lange pažymime visas varneles ties Write ir spaudžiame OK:

  O dabar grįžtame į naršyklę ir paspaudžiame CREATE A CONFIGURATION FILE. Jei viskas pavyko, turėtume pamatyti tokį WordPress pasisveikinimą:

  Perskaitykite, ka jums rašo diegimo pagalbininkas ekrane. Jūsų tuoj paprašys duomenų, kaip prisijungti prie duomenų bazės. O jie yra tinklalapis.net administravimo puslapyje prie meniu punkto MYSQL:

  Nusikopijuokite iš čia serverio adresą, duomenų bazės pavadinimą. Be to, jums reikia žinoti vartotoją ir slaptažodį. Visa tai mes nustatėme kiek anksčiau, suraskite tai straipsnyje kur yra NAUJA MYSQL DUOMBAZĖ.

  Grįžtame į naršyklę, spaudžiame Let’s Go. Turi atsidaryti tokia forma užpildymui:

  Jei teisingai užpildėte visus duomenis, turite išvysti tokį pritarimo užrašą:

  Spaudžiame RUN THE INSTALL ir laukiame. Procesas gali užtrukti keletą ar net kelioliką sekundžių, ir diegimui pasibaigus, mūsų paklaus dar poros dalykų:

  Šitas punktas yra pakankamai svarbus. Blogo pavadinimą galėsite pakeisti bet kada, čia nėra esminis momentas. Svarbu įrašyti VEIKIANTĮ el.pašto adresą, kadangi būtent ten bus siunčiami įvairūs WordPress pranešimai. Kitas dalykas – varnelė apačioje. Jei ją pažymėsite, tada jūsų tinklaraštis po kažkiek laiko bus randamas paieškos sistemų (tam dar reikės atskirai padirbėti). Bet jeigu varnelė liks nepažymėta, tada WordPress užblokuos jūsų tinklapį nuo paieškos sistemų. Tai tikslinga daryti, kai tinklapis tik kūrimo stadijoje, ir jo dar nereikia rodyti “pasauliui”. Vėliau šį nustatymą taip pat galėsite pakeisti.

  Spaudžiame INSTALL WORDPRESS ir gauname administratoriaus prisijungimo duomenis:

  Vartotojo vardas automatiškai sukuriamas ADMIN, o slaptažodis sugeneruojamas atsitiktiniu būdu, dėl to BŪTINAI jį nukopijuokite kur nors, kad galėtumėte po to įrašyti į slaptažodžio laukelį, be to slaptažodžio negalėsite nei rašyti straipsnių, nei apskritai prieiti prie tinklaraščio tvarkymo. Spaudžiame Log in:

  Įvedame ką tik paminėtus vartotoją ir slaptažodį. Viskas, patenkame į administravimo puslapį, kur mums paruoštas veikiantis tinklaraštis:

  Svarbus dalykas dabar pakeisti tą ilgą ir sunkiai įsimenamą slaptažodį į mums priimtinesnį. Tam tikslui spaudžiame nuorodą YES, TAKE ME TO MY PROFILE PAGE ir patenkame į savo profailo redagavimo formą:

  Visą kitą informaciją galite pakeisti savo nuožiūra, svarbiausi čia yra apačioje esantys laukai NEW PASSWORD. Pakeiskite slaptažodį ir spauskite UPDATE PROFILE.

  Viskas, pagaliau viskas! Viršuje esančioje juostoje spaudžiame VISIT SITE

  Ką matote? Taip, tai jūsų tinklaraštis. Kol kas neišvaizdus ir pakankamai “nuogas”, bet būtent nuo jūsų priklauso tolesnis jo užpildymas straipsniais ir kitais puslapiais

  Pažiūrėkite į jūsų naršyklės adreso lauką. Būtent toks yra jūsų tinklaraščio adresas, jei jį rodysite draugams ar dar kam nors viešai. Sveikinu: jūs susikūrėte tinklaraštį

  Ir dar vienas dalykas: o kaip dabar jį valdyti? Dešinėje yra meniu skiltis META, kur tarp meniu punktų yra ir “Site admin” arba “Log in” (jei jūs būsite neprisijungęs). Kaip minėjau, prisijungimui prie administravimo puslapio jums reikės vartotojo ir slaptažodžio, tikiuosi jų nepamiršote

  Tai tiek šiam kartui. Gal ir išvarginau jus skaitymu ir nagrinėjimu, bet tikiuosi, kad jums viskas pavyko ir jau turite savo tinklaraštį, kad mano kelių valandų darbas nenuėjo veltui. Jei kils klausimų dėl kažkokio žingsnio, ar jei kažkas nepavyksta, galite rašyti komentaruose arba el.paštu, pabandysiu atsakyti. Arba jei turite kažkokių pastebėjimų, gal kažką aš paaiškinau netiksliai (visi mes klystame), irgi pridėkite komentaruose. Tikiuosi, kad po šio straipsnio Lietuvoje blogerių gretos bent truputį padidės

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s