Kaip apskaičiuoti vaisingas dienas, vaisingų dienų apskaičiavimas, kaip sužinoti vaisingas dienas, vaisingos dienos, vaisingumas

Vaisingos dienos, kaip apskaičiuoti?

Klausimas kankinantis ne tik tas merginas, kurios nori pastoti, bet ir tas kurios to visiškai nenori.

Priemonės apsaugančios nuo nėštumo šiais laikais labai populiarios ir paklausios. Dauguma merginų naudoja kontraceptines tabletes, prezervatyvus, kitos pasitiki kontraceptiniu žiedu, pleistriukais ar žvakutėmis. Tarp pagimdžiusių moterų populiari gimdos kaklelio spiralė. Geriausias patarėjas, kaip išsirinkti tinkamą kontraceptinę priemonę, yra jūsų ginekologas. Kiekvienas organizmas yra labai individualus, ir tai kas gali tikti vienoms moterims, netinka kitoms.

Tačiau yra merginų, kurių lytiniai santykiai nepastovūs ir jos paprasčiausiai nesisaugo. Ir jei tai daro žinodamos tiksliai savo vaisingas dienas, tai jos gali būti ramios dėl nepageidaujamo nėštumo. Nustatyti vaisingas dienas nėra itin lengva, bei tai patartina daryti tik tom merginom, kuriom yra reguliarios menstruacijos.

Žinant jog vaisingos dienos yra prieš pat ovuliaciją, tai jos paprastai nustatomos užfiksavus ovuliaciją. Ovuliacija- ciklo vidurys. Dažni jos požymiai: kilstelėjusi temperatūra, nemalonūs pojūčiai dubens srityje, išskyrų pagausėjimas, krūtų jautrumas, padidėjęs apetitas. Taigi vaisingos būna šešios dienos prieš pat ovuliaciją, bei jos dieną. Tiksliai užfiksavus ovuliaciją, lengvai pasiskaičiuosim kito mėnesio vaisingas dienas. Bet tam mergina mažiausiai metus turi krupščiai vesti mėnesinių ciklo kalendorių. Iš to kalendoriaus reikia paimti trumpiausią ir ilgiausią ciklą ( laikotarpį tarp dviejų mėnesinių nuo pirmos menstruacijų dienos iki paskutinės dienos prieš sekančias mėnesines imtinai, suskaičiuoti, bet ne apskaičiuoti! ). Tada iš trumpiausio ciklo reikia atimti 18, o iš ilgiausio – 11dienų. Metodo efektyvumas: iš 100 moterų, kurios bandė išvengti nėštumo kalendorinio ciklo apskaičiavimu, per metus pastojo apie 14. Šią gana didelę paklaidą sėkmingai pakoreguoti padeda temperatūros tikrinimas. Mažiausiai po šešių valandų miego, anksti, vos tik nubudus ir dar neatsikėlus, kiekvieną dieną vis tuo pačiu metu ir tuo pačiu termometru išeinamojoje žarnoje 5min. matuojama kūno temperatūra.

Tikiuosi atsakėte į klausimą kaip apskaičiuoti vaisingas dienas.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s